Jes Høgh ve Spor Medyası


Bugün Türk medyasında Jes Høgh‘ün sağlık durumunun çok kötü olduğu, yürüyemediği, konuşamadığı ve ölümü beklediği yazıldı. (birçok gazetede çıktı, örnek olarak Fotomaç’ın linkini veriyorum)

Bu haberi okuduğumda moralim bozuldu. Fenerbahçe’nin unutulmaz yabancı futbolcularından biri olan Jes Høgh; gerek profesyonelliği, gerekse de sorunsuz kişiliğiyle ayrı bir sempati kazanmıştı ülke futbol kamuoyunun gözünde. Böyle bir habere üzülmemek haliyle elde değildi.
Bundan yaklaşık 4 saat kadar önce Jes Høgh, sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta konuyla ilgili şu aşağıdaki açıklamayı yaptı.


Türkiye’deki taraftarlara seslendi. Çok iyi hissettiğini, bazılarının onun için çok hasta dediğini ama bunun doğru olmadığını, her zamanki gibi iyi hissettiğini, söyledi…

Yine Antu.com‘dan Metin Şen de kendisiyle bir telefon görüşmesi yapmış. Ona da “iyileştiğini, futbol oynayacak seviyeye geldiğini” söylemiş.
Şimdi elde iki olasılık var; ya haber yanlış anlaşıldı, çeviri hatası benzeri bir sorun oluştu, ya da yalan haber üretildi, bir şekilde bunlar uyduruldu. İlk durum söz konusuysa, hatadır der, geçilir ama ikinci durum söz konusu ise, insan ne diyeceğini bilemiyor. Haber bulunamadığı zaman uydurma haberlerin ortaya çıkmasına alıştık ama bir insanın sağlığıyla ilgili bu tarz bir haber yapmak saygısızlıktır. Hem ona, hem de sevenlerine…
Jes Høgh’ün ciddi bir rahatsızlılğı olduğu gerçeği biliniyor zaten ama olmayan bir şeyi uydurmak (konuşamıyor, yürüyemiyor, ölümü bekliyor vb.) hastalıklı bir yaklaşım değil midir?
Reklamlar

2 Responses to “Jes Høgh ve Spor Medyası”


  1. 1 Kaan Kavuşan Eylül 28, 2010, 6:22 pm

    daha blog bile yazmıyordum okuduğumda bu haberi 2006 falandı herhalde. Högh beyin kanaması geçirmiş, konuşamıyor diye. Sonra iyileştiğini öğrenmiştik. konuşuyormuş artık yavaşça diye okumuştuk. 2 sene sonra haberin eski haliyle hortlaması ilginç. hatta högh fenerbahçe'den ve cheslea'den yardım görmüş diye okumuştum… forum yazıyor gibi haber yapıyorlar. unutuldu bu uplayalım mantığı.

  2. 2 Sekhranikos Eylül 28, 2010, 10:49 pm

    inci sozluğu geçti adamlar:)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: